//
Следи нѐ
To Top

Сончево со умерена облачност и слаб дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд. Во западните делови ќе дува умерен, на моменти засилен ветер од југозападен правец.

Температурата ќе изнесува од 8 до 19 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд.

Температурата ќе достигне до 16 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: