//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Сообраќајна несреќа кај Олимписки базен – пешак усмртен од моторцикл

ФОТО: КАНАЛ 5

Вечерва во Скопје се случи тешка сообраќајна несреќа во која има една жртва.

реклама

Загинат е пешак откако во него удрил мотоцикл со кој се превезувале две лица на булеварот „Кочо Рацин“ во Центар, кај Олимписки базен, пренесуваат медиумите.

Возачот и совозачот на моторциклот се повредени и пренесени во Ургентниот центар.

Полициска екипа е на терен и врши увид, после што ќе биде познат идентитетот на жртвата и причините за сообраќајната несреќа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: