//
Следи нѐ
To Top

Девојче прегазено на Партизанска: 26-годишниот возач се обидел да избега

ФОТО: Фејсбук

Девојче е прегазено вечерва на булеварот Партизански одреди кај Универзалната сала.

реклама

Несреќата се случила околу 20 часот и 30 минути.

На местото на несреќата веднаш пристигнала екипа на Брза помош, меѓутоа тие само констатирале смрт од силниот удар при кој девојчето одлетало неколку метри и паднало на асфалтот.

Според неофицијални информации, девојчето ја преминувало улицата кога на неа налетало возило марка Хонда кое се движело со огромна брзина. Возачот избегал од местото на несреќата.

Полицијата го утврди и соопшти идентитетот на возачот кој вечерва усмрти девојка на пешачки премин кај Универзална сала.

Станува збор за 26-годишниот Љ.В.,кој по ударот избегал од местото на несреќата, но кратко потоа сам се пријавил во полиција.

Идентитетот на девојката која починала на лице место полицијата се уште го утврдува. Увидот е во тек.
Полицијата врши увид на лице место, а сообраќајот е блокиран и се одвива низ споредните улици.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: