//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Трајче со „Тажна љубов среќна песна“ продолжува да воодушевува во „Пинковите ѕвездички“

Уште еднаш Трајче Ѓеоргиев го воодушеви жирито во натпреварот „Пинковите ѕвездички“.

Тринаесетгодишниот струмичанец Трајче Ѓеоргиев продолжува понатаму со натпреварувањето во детскиот натпревар за таленти „Пинкови ѕвездички“. Во 30-тата емисија од шоуто, Трајче настапи со „Тажна љубов, среќна песна“ од Тамара Тодевска.

реклама

Струмичанецот, кој е миленик не само на публиката, туку и на жирито, повторно доби пофалби за настапот.

– Ти имаш еден совршен, прекрасен и широк глас, искоментира Хари Мата Хари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: