//
Следи нѐ
To Top

На Маврово оспособен патот за автомобили, за камиони се уште е забрането

Патниот правец Маврови Анови-Дебар попладневно е оспособен за сообраќај на патнички моторни возила.

Поради врнежи од снег сообраќајот на оваа делница се одвива во отежнати услови и се уште важи забраната за движење на тешки товарни возила.

реклама

Забрана за движење на тешки товарни возила е воведна на патниот правец Гостивар-Стража-Кичево и на патниот правец Тетово-Попова Шапка каде има забрана и за движење на автобуси, информира Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Поради врнежи од снег во западниот дел од државата, се препорачув да се користи патниот правец Скопје – Велес – Прилеп – Битола за Охрид и Струга и обратно.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: