//
Следи нѐ
To Top

Земјотрес со јачина од четири степени почувствуван во Скопје

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала – 1998 е почувствуван денеска во 10 часот и 50 минути во Скопје и околината.

Епицентарот на земјотресот бил на околу 50 километри северно од Скопје, на територијата на Косово, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

реклама

IntensityMap

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: