Следи нѐ
To Top

Понеделник, втор ден Велигден, неработен за сите граѓани

Понеделник, 13 април, вториот ден Велигден според Православниот календар, е  неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија им го честитаат големиот христијански празник Велигден.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.