//
Следи нѐ
To Top

Аргентински судија побара апсење на Џастин Бибер

Аргентински судија побара апсење на Џастин Бибер наведувајќи дека пејачот не одговорил на обвинувања дека наредил обезбедувањето да нападнат фотограф во 2013 година.

Судијата Алберто Хулио Банос наредил притвор за Бибер и за неговите телохранители Хуго Алсидес и Теренс Рицу Смолс.

реклама

Бибер е обвинет дека ги испратил телохранителите да го нападнат фотографот Диего Пезо пред ноќен локал во Буенос Аирес. Оттогаш Бибер не се вратил во Аргентина за да одговори за тој инцидент.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: