//
Следи нѐ
To Top

Празничен викенд: Сончево со температура до 22 степен

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од југозападен правец. 

Утринските температури ќе се движат од  минус 4 до 2 степени, а дневните од 15 до 22 степена.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево, тивко и потопло со максимална температура до 19 степени.

Утре кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста и услови за краткотраен локален дожд проследен со ретки грмежи.

Во почетокот на наредната недела времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен ветер кој повремено ќе се засилува, особено во вторник и среда.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: