Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со умерена облачност, попладне краткотраен дожд

Вести

Сончево со умерена облачност, попладне краткотраен дожд

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и со грмежи особено во јужните делови на земјата. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. 

Утринската температура ќе се движи од 2 до 9 степени, а дневната од 17 до 24 степени.

Во Скопје и околината ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен севрозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 5 степен, а дневната ќе достигне до 19 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.