Следи нѐ
To Top

Времето денес: Претпладне сончево, а попладне локален дожд

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Преку денот ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе биде повеќе изразен долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до осум, а дневната од 14 до 20 степени.

реклама

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со умерен повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

Потоа во наредните три дена ќе преовладува стабилно и суво време со постепен пораст на дневната температура.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Македонија од утре под снег

  Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено...

  Информативна Редакцијааприл 14, 2015
 • Идната недела снег и температури длабоко под нулата

  Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и...

  Информативна Редакцијааприл 14, 2015
 • Десет сообракајќи во Скопје, еден загинат

  Едно лице загина, едно се здобило со тешки телесни повреди, а осум се полесно повредени во десет сообракајќни несреќи што се...

  Информативна Редакцијааприл 14, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.