//
Следи нѐ
To Top

Саем на книга во Велес

Од денеска до 18-ти овој месец во Народен театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес ќе се одржи Саем на книгата. 

На отварањето ќе се обратат градоначалникот на Велес Славчо Чадиев, директорот на Народниот театар Јордан Витанов и директорот на „Матица“ Дејан Павлески.

реклама

Саемот за книга ќе биде центар на случувањата во Велес и регионот. Од четврток до сабота, саемот ќе биде отворен од 10 часот до 22 часот.

Народен театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес е отворен за сите љубители во книгите кои ќе си ги збогатат своите полици со најновите и најбараните наслови од Клуб „Матица“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: