Поврзи се со нас

Популарно.мк

Сончево, температура до 26 степени

Вести

Сончево, температура до 26 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен и западен правец.

Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 24 степени.

Во петок и сабота времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, која во сабота ќе биде поизразена кон крајот на денот со повремен локален дожд и можна појава на грмежи. Ќе дува ветер претежно од западен правец. Во недела променливо облачно и посвежо попладне, а во вечерните часови со повремен локален дожд.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.