//
Следи нѐ
To Top

Хурем Султан во мај се сели во Македонија

Турската актерка, која моментално живее во Берлин, ќе снима во Македонија. На сетот во Македонија, најверојано, ќе ја поведе и едногодишната ќеркичка Лара, но не знае дали со неа ќе дојде и нејзиното ново момче Озан Ѓувен.

На ѕвездата на турската серија „Сулејман Величествениот“ партнер во новиот проект ќе ѝ биде актерот Мурат Јилдирим (36), Демир од познатата серија „Аси“. Филмот ќе почне да се снима кон почетокот на мај во Македонија, а продуцентите сѐ уште не ги откриваат локациите на снимањето.

реклама

Мерјем Узерли (31) се радува што се враќа на работа, а наместо серија избрала филм поради помалку напорното темпо на работа.

Таа од неодамна е во врска со Озна Ѓувен (39), кој во „Величествениот“ го глумеше Рустем-паша.

Тие со години се познаваат зошто и двајцата растеле во Германија, но се вљубиле од неодамна. За врската молчат, но пријателите велат дека е сериозна.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: