Поврзи се со нас

Популарно.мк

Љубовна двојка се изгубила на Водно: Интервенирале „Тигрите“

Актуелно

Љубовна двојка се изгубила на Водно: Интервенирале „Тигрите“

Двајца млади од Скопје во четвртокот вечерта се изгубиле додека шетале на падините на Водно, во еден момент ја виделе браната на Матка и побарале помош на телефонскиот број 192.

Веднаш на терен бил испратен алпинистичкиот тим на Единицата за специјални задачи кои извршиле пребарување на теренот од потегот Милениумски крст Водно кон локалитетот Матка.

Скопјанецот им ја опишал на „Тигрите“ околината во којашто се наоѓале во моментот, по што со давање светлосен сигнал бил воспоставен и визуелен контакт. Двојката била најдена околу 01.15 минути по полноќ, во добра општа состојба во близина на манастирот „свети Никола Шишевски“.

Верениците биле безбедно спуштени до пешачката патека до мостот на кајакарскиот дом „Матка”“, од каде со возило беа префрлени до нивните домови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.