//
Следи нѐ
To Top

Вардар против Шкендија в петок, со Работнички во вторник

Фудбалската федерација на Македонија одлучи натпреварот Шкендија – Вардар кој првично беше закажан за денес да се игра на 24 април (петок) во Куманово со почеток во 14 часот.

 Натпреварот е прогласен за натпревар од висок ризик.

реклама

Поради ова поместување на терминот на дербито на 26.коло, натпреварите од 27. коло на Првата македонска фудбалска лига,  Хоризонт Турново – Шкендија, и Вардар – Работнички кои требаше да се играат следниот викенд се презакажани за 28 април (вторник).

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: