//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Македонската полиција во Гошинце

Припадници на македонската полиција извршија увид на караулата во Гошинце по упадот што во ноќта меѓу понеделникот и вторникот го изврши вооружена група од Косово.

Како што соопшти МВР, 40-тина лица ја нападнале карулата Гошинце во близина на границата на Македонија со Косово при што биле заробени четворица полициски службеници кои биле дежурни во караулата.

реклама

Министерството за внатрешни работи случајот го окрактеризира како терористички напад.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: