fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Ден на маркетери 2015“ на Економски факултет

Вести

„Ден на маркетери 2015“ на Економски факултет

На 24 април 2015 година (петок), со почеток во 11,30 часот, на Економскиот факултет – Скопје, УКИМ шестата година по ред ќе се одржи „Денот на маркетери’15“.

Оваа година оваа манифестација е посветена на одржливиот развој, глобално прифатена филозофија на развојот и напредокот која ги дава основните “еколошки”, социјални и економски услуги на сите членови на заедницата, не загрозувајќи ја виталноста на природните и социјалните системи од кои тие услуги зависат.

Студентите на Економскиот факултет – Скопје ќе презентираат 11 маркетинг планови во кои се сублимирани духовните идеали на целото човештво во единствена логична целина чии врвни вредности се еднаквоста, праведноста, етичноста и одговорноста кон еколошката, социјалната и економска иднина на сегашните и генерации што доаѓаат.

Најдобрите три труда јавно ќе бидат избрани од жири комисија составена од претставници на бизнис заедницата и тоа.

За одбележување е дека „Денот на маркетерите“ од самиот свој почеток претставува ретка, но крајно неопходна непосредна заедничка активност на научната и бизнис заедницата.

Организатори на волонтерска манифестација се Департманот по Маркетинг на Економскиот факултет и Асоцијацијата за истражување, едукација и развој „Маркетинг порта“ – Скопје.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.