//
Следи нѐ
To Top

Полициска акција во Куманово: Приведен ветеран на УЧК и инспектор

Во голема полициска акција во Куманово, вчера биле приведени три лица, меѓу кои и еден ветеран на т.н. УЧК.

Приведени биле и неговите двајца браќа, од кои еден бил полициски инспектор.МВР ја потврдува информацијата, но не открива повеќе детали за тоа под какво сомнение се приведени трите лица.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: