Поврзи се со нас

Популарно.мк

Промовиран романот „Бездомникот со златен часовник”

МК Сцена

Промовиран романот „Бездомникот со златен часовник”

Вчеравечер на Булеварот на книгите се промовираше романот за 2015-та година, ,,Бездомникот со Златен часовник”, на младата и талентирана авторка, Верче Карафилоска.

,,Ова е романот кој долго време го пишував и среќна сум што конечно е помеѓу читателите. Среќна сум што првите импресии на оние кои ја купија книгата се позитивни и задоволна сум од критиките кои ги добив. Роман во кој ги покажува нештата онакви какви што се, со едно основно прашање, колку чини еден дом?” – изјави Верче Карафилоска, автор на книгата ,,Бездомникот со златен часовник”

Многу пријатели, гости и професори ја почестија Верче со своето присуство и беа дел од синоќешната промоција на која авторката потпишуваше книги и која беше еден вид на прослава и забава на која се наздравуваше и забавуваше.

Ова е роман кој е сведоштво за скршени животи, роман кој што го одбележи патот кој човек го минува од кал до ветениот подем и претставува крпа со која се брише лажниот сјај на богатството и ги покажува нештата онакви какви што навистина се.

Романот ги крие одговорите на прашањата ,,Колку чини еден дом?” ,,Колку гревови бедомникот со златен часовник е подготвен да плати?” и останати круцијални прашања за кои оваа книга крие одговори.

Бездомникот со златен часовник е веќе во продажба во Клуб Матица.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.