//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: Девојка во бикини на улица „Македонија“ си ја одбра дестинацијата за ова лето

Ако мислевте дека во месец aприл е сè уште рано да се одбере летната дестинација каде што може да се патува, тогаш оваа девојка го докажува спротивното.

Во бикини, летна атмосфера и планови за патување, оваа дама си ја одбра омилената дестинација каде што ќе патува ова лето.

реклама

Сите граѓани ќе можат да си го одберат местото каде што ќе може да патуваат, летуваат и уживаат во следниот период. Вистинските одлуки и решенија се прават кога имате избор, а голем избор овој пат има на Саемот за туризам кој нуди повеќе од атрактивни, ексклузивни и интересни места кои вреди да се посетат и видат.

IMG_3862

Саемот за туризам оваа година се одржува од 7-ми до 9-ти мај на Скопски саем. Меѓународниот саем за туризам “Скопје травел маркет” со својот изложбен дел, пратечките актуелни стручни програми, како и забавни содржини за публиката е важен маркетиншки настан за презентација и промоција на актуелните туристички дестинации и услуги.

IMG_3874

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 24, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 24, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 24, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: