Поврзи се со нас

Популарно.мк

ФОТО: Бенгалски тигри го изведуваат најопасното, но и најслатко танго во светот

Магазин

ФОТО: Бенгалски тигри го изведуваат најопасното, но и најслатко танго во светот

Фотографот Сувик Кунду го регистрира необичното однесување на тигрите во националниот парк Рантамбор, во индиската држава Раџастан.

Двата бестрашни предатори, се чини, како да танцуваат танго.

Тигрите се исправени на задните нозе и се додирнуваат со шепите, како во огледало. Следи една весела прегратка, а потоа другарите продолжуваат со танцот.

Со малку мака, тигрите ги савладаачекорите за танго. Следниот пат на „менито“ ќе биде застапен валцер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.