//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Бенгалски тигри го изведуваат најопасното, но и најслатко танго во светот

Фотографот Сувик Кунду го регистрира необичното однесување на тигрите во националниот парк Рантамбор, во индиската држава Раџастан.

Двата бестрашни предатори, се чини, како да танцуваат танго.

реклама

Тигрите се исправени на задните нозе и се додирнуваат со шепите, како во огледало. Следи една весела прегратка, а потоа другарите продолжуваат со танцот.

Со малку мака, тигрите ги савладаачекорите за танго. Следниот пат на „менито“ ќе биде застапен валцер.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 24, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 24, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 24, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: