//
Следи нѐ
To Top

Лејди Гага добива свое место во Холот на славните

Лејди Гага е добитничка на наградата „Иконa“ за најдобар композитор во последната деценија со што го потврдува својот музички статус во композиторскиот Хол на славните.

Најконтроверзната музичка ѕведа во последната деценија Лејди Гага на 19 јуни ќе ја добие наградата за композитори и свое место во Холот на славните.

реклама

Наградата „Иконa“ се доделува на композитори кои се на врвот на поп културта. Лејди Гага е автор на поголемиот број свои песни и тоа на најпопуларните. Песните “Pocker Face“, „Applause“ и “Just Dance“ и ја овозможија престижната награда.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: