Поврзи се со нас

Популарно.мк

Лејди Гага добива свое место во Холот на славните

Сцена

Лејди Гага добива свое место во Холот на славните

Лејди Гага е добитничка на наградата „Иконa“ за најдобар композитор во последната деценија со што го потврдува својот музички статус во композиторскиот Хол на славните.

Најконтроверзната музичка ѕведа во последната деценија Лејди Гага на 19 јуни ќе ја добие наградата за композитори и свое место во Холот на славните.

Наградата „Иконa“ се доделува на композитори кои се на врвот на поп културта. Лејди Гага е автор на поголемиот број свои песни и тоа на најпопуларните. Песните “Pocker Face“, „Applause“ и “Just Dance“ и ја овозможија престижната награда.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.