//
Следи нѐ
To Top

Нова железничка несреќа: Воз удри мигрант во Илинден

Синоќа околу полноќ воз удрил мигрант кај Илинден, пренесуваат медиумите.

Од СВР Скопје информираат дека меѓународниот воз што сообраќал на релација Скопје-Солун-Белград удрил во 62-годишно лице од Авганистан кое се здобило со тешки телесни повреди и истото е префрлено во Ургентен центар.

реклама

Се пребарува местото на настанот и се проверува состојбата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: