Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Силен земјотрес регистриран во Непал

Вести

Силен земјотрес регистриран во Непал

Земјотрес со интензитет од 7,5 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди Непал.

– Епицентарот на земјотресот беше на 80 километри источно од градот Покхаре во централниот дел на земјата, на половина пат до главниот град Катманду, соопшти американскиот Геолошки институт (УСГС).

Се уште нема официјални информации за евентуални човечки жртви, но очевидци тврдат дека во Катманду се урнале неколку згради.

Земјотресот бил почувствувам и во Њу Делхи и други градови во северниот дел на Индија, како и во пакистанскиот град Лахоре.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.