//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: Кога сликата со Ајфеловата кула нема да излезе како што замислувате…

Интернетот си го направи своето.. повторно!

Инстаграм корисникот Сид Фриџис е светски патник, и многу често на својот профил на оваа социјална мрежа објавува фотографии од сите места кои ги посетил во светот. Тој пред неколку дена бил во Париз, но фотографијата која ја направил таму го обиколи целиот свет за 24 часа!

реклама

Иако тој се обидел да се фотографира како ја допира Ајфеловата кула, фотографија не искочила по неговата замисла.

Неколку дена потоа, истата фотографија се појавила на онлајн сервисот 4Chan, каде тој побарал доколку е можно да ја „фотошопираат“ фотографијата со цел да се добие посакуваниот ефект.

DK9Ufyp[1]

И тоа се оствари! Илјадници луѓе ширум светот се обидоа да му помогнат на Сид да ја поправи фотографијата, а во продолжение ви ги пренесуваме најкреативните!

0e2mpkj

aj1nzcx

d16ndkd

fmor3xh

llkjuan

nenimyd

qibvaht

shgeczo

u789h7m

wucjaq5

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 25, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 25, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 25, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: