//
Следи нѐ
To Top

Временска прогноза: Сончево и топло – од понеделник дестабилизација и пороен дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб претежно јужен ветер. 

Температурата ќе се движи од 17 до 25 степени.

реклама

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб претежно јужен ветер.

Температурата до 23 степени.

Следува преодно стабилизирање, а од понеделник попладне ќе има повремени врнежи од дожд. Во вторник ќе биде и нестабилно со пороен дожд и грмежи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: