//
Следи нѐ
To Top

Голема полициска акција кај Гошинце

МВР спроведува голема полициска акција во близина на северната граница со Косово кај Гошинце, Брест и Малина Маала, потврди за МИА, помошник-министерот за внатрешни работи Иво Котевски.

Полицијата врши претрес на објектите во тој реон, главно на напуштени куќи, каде што е пронајдено оружје и муниција.

реклама

За повеќе детали за денешната акција, од МВР најавуваат во текот на утрешниот ден.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: