Поврзи се со нас

Популарно.мк

Одбележување 110 години од смртта на Никола Карев

Вести

Одбележување 110 години од смртта на Никола Карев

Денеска се одбележуваат 110 години од смртта на претседателот на Крушевската Република, Никола Карев. 

По тој повод во Собранието на Република Македонија за ликот и делото на Никола Карев ќе говорат претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, академик Блаже Ристовски и директорот на Институтот за национална историја Драги Ѓорѓиев.

Делегација на Собранието на Република Македонија по повод одбележувањето 110 години од смртта Никола Карев, ќе положи цвеќе пред споменикот на Никола Карев пред зградата на Собранието на Република Македонија.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.