Следи нѐ
To Top

Последен повик за пријавување на Виз Ер Скопскиот маратон

Најмасовниот и најпосетениот маратон до сега, ги повикува сите оние кои сакаат да бидат дел од Виз Ер Скопски Маратон да се пријават и да не чекаат до последен момент затоа што предвидениот капацитет се пополнува.

Пријавувањето е до 30-ти април, четврток. Годинешното издание на Виз Ер Скопски Маратон ќе биде најмасовен од сите изданија до сега. 11-тото издание на Виз Ер Скопски Маратон оваа година се одржува на 10-ти мај, по повод Денот на Европа, 9-ти мај.

реклама

Пријавувањето се врши преку веб страната на маратонот www.skopskimaraton.com.mk.

Само за потсетување, во склоп на Виз Ер Скопски Маратон ќе се одржи Државното првенство на Македонија во маратон. Новитет е штафетниот маратон за кој постои голем интерес. Интересно е да се спомене дека по пат на лотарија, двајца македонски натпреварувачи/ки ќе имаат можност да трчаат на Њујорк Маратонот, кој ќе се оддржи на 11 ноември 2015 година, со кој Виз Ер Скопски Маратон оствари соработка.

Повеќе детали за самиот маратон, пријавување и дисциплини има на веб страната на маратонот www.skopskimaraton.com.mk.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

 • Вардарци пристигнаа во Келн
  Вардарци пристигнаа во Келн

  Ракометарите на Вардар денеска пристигнаа во Келн каде викендов ќе ги играат натпреварите на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите. реклама

  Информативна Редакцијааприл 28, 2015
 • По шести пат Прв до врв
  По шести пат Прв до врв

  Шестото издание на најголемиот планински спортски настан во регионот, Прв до врв 2018 ќе се одржи денеска на скопско Водно. реклама

  Информативна Редакцијааприл 28, 2015
 • Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата
  Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата

  Ракометарките на Вардар беа поразени со минимални 27:26 од актуелниот европски првак Ѓер во финалето на Ф4 турнирот од Лигата на...

  Информативна Редакцијааприл 28, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.