fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Средношколците повторно на средба во МОН

Актуелно

Средношколците повторно на средба во МОН

Претставниците на средношколскиот пленум треба да имаат уште една средба со претставници на МОН, откако на вчерашната не беше постигнат никаков договор. Според информациите, средбата е закажана денеска во 10 часот.

Педесетина средношколци синоќа преспаа во импровизираниот камп, револтирани од игнорантскиот однос на надлежните кон нивните барања за враќање на стариот начин за полагање на државната матура и ставање во мирување на екстерното тестирање.

Од средношколскиот пленум велат дека таму ќе останат се до исполнувањето на нивните барања, укинување на екстерното тестирање и на електронското полагање на државната матура и враќање на стариот концепт на полагање на државна матура.
Од министерството за образование апелираат родителите да ги повлечат своите деца и да се вратат во училишните клупи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.