Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тридневна жалост во Непал: И градот Скопје испраќа помош од еден милион денари

Актуелно

Тридневна жалост во Непал: И градот Скопје испраќа помош од еден милион денари

Владата на Непал прогласи тридневна жалост по големиот земјотрес во кој загинаа над 4.300, а над 8.000 се повредени.

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, на наредната седница ќе му предложи на Советот на Град Скопје да усвои одлука за испраќање парична помош во вредност од еден милион денари, по катастрофалниот земјотрес што го погоди Непал во саботата.

Градоначалникот Трајановски испрати телеграма со сочувство за загинатите во земјотресот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.