Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Облачно со сончеви периоди

Вести

Времето денес: Облачно со сончеви периоди

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд кои малку подоцна ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен ветер од северозападен правец кој долж Повардарието на моменти ќе засилува по интензитет.

Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 16 до 23 степени.

Во Скопје ќе преовладува умерено облачно време со сончеви периоди иако во раните утрински часови ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

До недела ќе се задржи променливо облачно и потопло време со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд, особено во четврток.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.