Поврзи се со нас

Популарно.мк

Тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Борис Трајковски“: Возачот пренесен на Ургентен центар

Актуелно

Тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Борис Трајковски“: Возачот пренесен на Ургентен центар

Две лица се повредени во тешка сообраќајна незгода која се случила попладнево во 17 часот на булеварот „Борис Трајковски“, кај ресторанот „Везилка“.

Според информациите на СВР Скопје, до сообраќајката дошло при судир на возило „шкода“ и мотоцикл. Возачот на автомобилот и возачот на мотоциклот се повредени и итно пренесени во Ургентниот центар.

Сѐ уште нема информации каква е здравствената состојба на учесниците во сообраќајката.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.