//
Следи нѐ
To Top

Британската принцеза го доби името Шарлот Елизабет Дајана

Ќерката на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт ќе се вика Шарлот Елизабет Дајана.

Името денеска го соопштија од Кенсингтонската палата, два дена по раѓањето на принцезата.

реклама

Инаку денеска, со почена топовска стрелба е прославено раѓањето на принцезата од Кембриџ.

Принцот Вилијам и Кејт веќе имаат син, принцот Џорџ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: