//
Следи нѐ
To Top

Македонија во жолта фаза: Денеска температури до 35 степени Целзиусови

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а до крајот на денот ќе има локално зголемување на облачноста.

Дневната температура ќе се движи од 29 до 35 степени.

реклама

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје времето ќе биде исто така сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност кон крајот на денот. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 32 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: