//
Следи нѐ
To Top

Времето денес: Сончево со мала облачност и слаб ветер

Времето ќе биде сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 23 до 28 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

реклама

За време на викендот времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет и со појава на ретки грмежи особено утре. Температурите и од понеделник ќе се задржат на претежно очекуваните за овој дел од годината.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: