//
Следи нѐ
To Top

Засилени српските безбедносни сили на границата со Македонија

Насловна фотографија: Даниел Краљевски / Think.mk

Српското МВР испратило дополнителни безбедносни сили на границата со Македонија, а го засилило и присуството на жандармеријата во Копненета зона кон Косово, пренесува Танјуг.

реклама

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ телефонски разговарал со неговата македонска колешка Гордана Јанкулоска за актуелната ситуација и ја информирал дека се испратени доплнителни сили на границата кон Македонија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: