//
Следи нѐ
To Top

Прегазено дете на патот кон Злокуќани

Патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски таблички вчера попладне околу 18:30 часот удрило во пешак на улицата „Скупи“, на патот кон Злокуќани.

Од МВР ги потврдуваат информациите и посочуваат дека според првичните информации станува збор за дете.

реклама

Според информациите на медиумите прегазеното дете веднаш е пренесено во Ургентниот центар. Се уште нема информации за неговата здравствена состојба.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: