//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: Куманово под силно полициско обезбедување

НАСЛОВНА ФОТОГРАФИЈА: Даниел Краљевски / Think.mk

Репортерската екипа на интернет порталот Think.mk известува за вооружениот напад кој се случи утрово во Куманово.

реклама

Главните улици се блокирани, а насекаде во градот се забележува силно полициско обезбедување. Според информациите од терен, граѓаните се на улиците, додека во реонот на „Диво насеље“ се слушаат силни пукотници од огнено оружје.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите направени во центарот на Куманово, објавени од интернет порталот Think.mk.

Фотогалерија: Даниел Краљевски / Think.mk

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: