//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Дваесетина повредени полицајци пренесени во Ургентниот центар

Дваесетина повредени во денешната оружена пресметка во Куманово досега се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје.

Шеснаесет се во Ургентниот центар, а на дел од нив во моментов им се вршат хирушки интервенции.

реклама

povredeni1

Дел од повредените во Скопје беа транспортирани со возила на прва помош, а дел со хеликоптер.

Повредени полицајци од Куманово се пренесени и во градските болници „8-ми Септември“ и „СВ. Наум Охридски“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: