//
Следи нѐ
To Top

15 повредени полицајци донесени на Ургентниот центар во Скопје

НАСЛОВНА ФОТОГРАФИЈА: Даниел Краљевски / Think.mk

Според неофицијални информации, тројца полицајци се во критична состојба и лекарите на Ургентниот центар во Скопје се борат за нивниот живот. 

реклама

На скопските клиники досега биле донесени 15 повредени полицајци од престрелките кои утрово се случуваа во Куманово.

Во Куманово полициската акција се уште е во тек. Градот е полн со полициско обезбедување. Запалена е и една куќа во кумановското Диво насеље,а граѓаните кои два часа слушаа пукотници се вознемирени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: