fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Куманово ситуацијата е мирна

Актуелно

Во Куманово ситуацијата е мирна

Во Куманово моментно не се слушаат истрели од оружје. Три полициски транспортни возила и три камиони со приколки се стационирани на влезот на „Дивата населба“ во кој реон се одвива акцијата за расчистување на теренот по разбивањето на терористичката група.

Еден од камионите се упати во населбата, а возило на брза помош оттаму евакуираше постара жена. Поголемиот дел од населението беше повлечено вчера попладне со помош на полициските сили.

На теренот не се забележува чад како во текот на вчерашниот ден и денеска изутрина.

Граѓани информираат дека делови од оваа населба немаат струја. Општинските власти најавија формирање кризен штаб и соодветна помош.

Акцијата на полицијата започна вчера утрото. Целта на вооружената терористичка група, како што информира синоќа министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, била напад на стратешките државни институции во Република Македонија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.