//
Следи нѐ
To Top

Времето денес: Облачно со повремен дожд и ветер

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Локално ќе има појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. 

Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи до 23 степени.

Во понеделник ќе има повремен дожд со послаб интензитет и ќе дува умерен до засилен северен ветер, што ќе придонесе дневните температури да опаднат.

Од вторник се очекува стабилно и суво време со пораст на дневната температура.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: