Поврзи се со нас

Популарно.мк

Сочувство од Полицискиот синдикат за загинатите колеги

Актуелно

Сочувство од Полицискиот синдикат за загинатите колеги

Македонскиот полициски синдикат изразува длабоко сочувство и тага по повод трагичното губење на животите на шестмина свои колеги, а на повредените припадници на Македонската полиција им пожелува скорешно закрепнување.  

Како што соопштија од МПС тие на, како што ги нарекуваат, мрачните сили кои стојат зад овој трагичен чин им порачуваат дека нема да се смират додека и последниот поединец не биде изведен пред лицето на правдата.

Од МПС упатуваат апел до поедини политички структури и медиуми, да не го злоупотребуваат трагичниот настан за дневнополитички цели и да ги остават нив и семејствата на загинатите  да се обидат достојно да се носат  со длабоката болка и тага која ја чувствувааат.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.