Поврзи се со нас

Популарно.мк

Уште двајца полицајци загинаа во судирите во Куманово: Бројката се искачи на осум

Актуелно

Уште двајца полицајци загинаа во судирите во Куманово: Бројката се искачи на осум

Уште двајца полицајци ги загубија животите по судирот со терористичката група во Куманово, пренесуваат дел од медиумите повикувајќи се на болнички извори. Од вкупно загинатите осум полицајци, досега е познат  идентитетот на шестмина. 

По акцијата што се спроведува од вчера изутрината во Куманово од претпладнето е мирно. Во акцијата се повредени над 30 полицајци кои се хоспитализирани на скопските клиники.

Претседателот Иванов за попладнево свика седница на Советот за безбедност во проширен состав.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.