//
Следи нѐ
To Top

Фотографија од Куманово која го обиколи светот

Насловна фотографија: АP Images

Оваа фотографија објавена од светската новинска агенција AP Images на фотографот Visar Kryeziu беше преземена од повеќе светски медиуми кои известуваат за нападите во Куманово.

реклама

Во објаснувањето на фотографија се вели дека девојчето плаче откако било евакуирано од нејзиниот дом од страна на специјалната полиција поради терористичкиот напад на дел од Куманово, град кој се наоѓа на северот во Република Македонија.

Исто така, авторот посочува дека во нападите се повредени, но и убиени повеќе полицајци.

Во продолжение погледнете ја фотографијата или кликнете тука:

11229411_10205634803421127_3018342419236807699_n[1]

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: