//
Следи нѐ
To Top

Вознемирувачки фотографии: Куманово еден ден по вооружениот напад

Насловна фотографија: Слободна Европа

Откако во текот на вчерашниот ден полицијата ја заврши акцијата во кумановската Дива населба, денеска полиција дозволи влез на медиумските екипи и населението на локациите каде два дена полицијата се бореше со теростичката група.

реклама

Населбата се уште мириса на чад, а улиците се полни со испукани куршуми, но и остатоци од оружје.

Зградите и куќите имаат голем број дупки од пукањето, додека внатрешноста на домовите е целосно уништена.

ВНИМАНИЕ, ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ СЛЕДУВААТ ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ

Фотогалерија: Слободна Европа – целосната галерија погледнете ја со клик тука

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: