Следи нѐ
To Top

Времето денес: Променливо облачно со дожд и ветер

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд со послаб интензитет, а ќе дува и умерен, на места засилен северен ветер, особено долж Повардарието, што ќе придонесе дневните температури да опаднат.

Температурата ќе се движи од 11 до 21 степен.

реклама

Во Скопје  ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд со послаб интензитет, а ќе дува и умерен, на места засилен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 18 степени.

Од вторник се очекува стабилно и суво време со пораст на дневната температура.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Во Скопје викендов 33 сообраќајки, повредени 12 лица

  Петнаесет лица биле полесно повредени во 12 од вкупно 33 сообраќајки регистрирани во текот на изминатите четири дена на подрачјето на...

  Информативна Редакцијамај 11, 2015
 • Најстудено во Берово и во Скопје

  Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, по...

  Информативна Редакцијамај 11, 2015
 • Најмногу снег во Лазарополе и Маврово

  Изутринава снег со послаб интензитет паѓа во Пожаране над Полошката котлина. Ноќеска врнежи од слаб снег имаше во северните делови, соопшти Управата...

  Информативна Редакцијамај 11, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.