Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Поради експлозија во трафостаница повеќе скопски населби вечерва останаа без струја

Актуелно

Поради експлозија во трафостаница повеќе скопски населби вечерва останаа без струја

Поради експлозија во трафостаницата Водно-Козле, повеќе скопски населби вечерва останаа без струја. Струја снема во Козле, Пржино, Водно, делови од Каропош, Дебар Маало, Аеродром, Центар.

Според информациите кои предмалку ги објави ЕВН, проблемот е отстранет, а прекинот на струја траел околу 50 минути.

Дефектот се случил на трафостаница од 110 кв.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.