//
Следи нѐ
To Top

Поради експлозија во трафостаница повеќе скопски населби вечерва останаа без струја

Поради експлозија во трафостаницата Водно-Козле, повеќе скопски населби вечерва останаа без струја. Струја снема во Козле, Пржино, Водно, делови од Каропош, Дебар Маало, Аеродром, Центар.

Според информациите кои предмалку ги објави ЕВН, проблемот е отстранет, а прекинот на струја траел околу 50 минути.

реклама

Дефектот се случил на трафостаница од 110 кв.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: